TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zajmuje się projektowaniem grafiki, tworzeniem publikacji oraz przygotowaniem do drukowania. Pracuje na programach graficznych, programach do składu i łamania, a także oprogramowaniu do impozycji. Absolwent przygotowuje prace graficznych nie tylko na potrzeby publikacji drukowanych, ale i szeroko pojętych multimediów. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest przygotowany do wykonania wydruków cyfrowych i ich obróbki na profesjonalnym sprzęcie.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny w studiach graficznych, pracowniach DTP, agencjach reklamowych, firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek. Nasza szkoła kształcąc w tym zawodzie bierze pod uwagę potrzeby regionalnego rynku pracy i zainteresowania uczniów.

Dysponujemy bogatym wyposażeniem pracowni graficznych.

TECHNIK REKLAMY

Kim jest technik reklamy?

To ktoś kto fascynuje się światem reklamy, lubi media społecznościowe i ma potencjał twórczy. W swojej pracy zajmuje się planowaniem, realizacją i badaniem kampanii reklamowych. Jego wyobraźnia nie zna granic – z łatwością wymyśla hasła reklamowe, by za chwilę zająć się organizacją sesji zdjęciowej, a pod koniec dnia napisać jeszcze scenariusz do reklamy.

Technik reklamy to propozycja dla tych, którzy chcą zrozumieć oraz odnaleźć się w sektorze, który dynamicznie się rozwija. Aby osiągnąć cel i pojąć funkcjonowanie mediów i reklamy potrzebna jest wiedza znacznie szersza, dlatego kierunek ten zbudowany jest nie tylko na zagadnieniach związanych z działalnością mediów i przestrzeni reklamowej, ale również zagadnieniach dotyczących prawa, ekonomii, finansów i komunikacji społecznej. To kierunek o szerokim obszarze zainteresowań.

Jako technik reklamy możesz być zatrudniony w branży reklamowej, graficznej i medialnej.

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

Kształcenie w zawodzie Technik fotografii i multimediów jest szerokoprofilowe, przygotowuje specjalistów w dziedzinie związanej z multimediami, które wykorzystują różne formy przekazu, od fotografii, poprzez dźwięk, film i animacje, a także publikacje internetowe. Daje to przyszłym absolwentom realne szanse na zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej i innych.

Będziesz mógł pracować w laboratoriach fotograficznych, studiach telewizyjnych i filmowych, agencjach reklamowych, agencjach wydawniczych, laboratoriach kryminalistycznych i archiwach.

Czas pracy będziesz mieć najczęściej nienormowany, co wiąże się z wykonywaniem zadań w różnych porach dnia i nocy.

Zazwyczaj będziesz pracował w zespole. Twoja praca będzie wymagała stałych kontaktów z ludźmi.

Szkoła zapewnia pełne zaplecze techniczne do nauki zawodu. W nowoczesnej pracowni komputerowej nauczysz się cyfrowej obróbki zdjęć, projektowania grafiki, animacji, montażu filmu itp. Będziesz miał możliwość opanować obsługę sprzętu fotograficznego i filmowego.

Interesujesz się fotografią, ciekawi Cię praca w studiu fotograficznym, jesteś kreatywny?

Zostań wykwalifikowanym technikiem fotografii i multimediów!

TECHNIK LOGISTYK

Klasa patronacka Wyższej Szkoły Logistyki

Logistyka jest wszędzie. Tak! Czy wiesz, że gdy idziesz do sklepu po zakupy i wybierasz najkrótszą drogę, by zebrać listę produktów do kupienia, to właśnie logistyka? Gdy planujesz z rodzicami wakacje, wybierając nocleg (najtańszy lub najbardziej komfortowy) i trasę przejazdu (najszybszą lub pełną przystanków z atrakcjami turystycznymi), to także logistyka? Gdy jedziesz tramwajem, to wciąż logistyka, nawet czytany przez Ciebie na przystanku rozkład jazdy – to logistyka… Oczywiście w szkole nie będzie ona taka prosta: poznasz od podszewki zasady planowania, magazynowania i tajniki logistyki produkcji. Dowiesz się, czym różni się dystrybucja od zaopatrzenia. Nauczysz się wiele o transporcie i dowiesz się, że TIR to nie ciężarówka tylko przepisy celne. Ten zawód zapewni Ci poznanie ciekawej wiedzy i nabierzesz praktyki, którą z pewnością wykorzystasz w pracy zawodowej lub będą one podbudową do wyboru wymarzonego kierunku studiów.

Zapewniamy naukę w miłej atmosferze z ciekawą osobowościowo kadrą, wykorzystanie do pracy systemów informatycznych klasy ERP i wiele innych. Kładziemy nacisk na praktyczną naukę. Nasza szkoła współpracuje z poznańskimi uczelniami i jako jedyna w Poznaniu jest szkołą partnerską Wyższej Szkoły Logistyki, z którą współpracujemy od wielu lat, uczestnicząc w konferencjach, wycieczkach do firm logistycznych i wielu innych inicjatywach. Szkoła ma też wiele sukcesów w konkursach związanych z logistyką: od lat jesteśmy w finale konkursu Młody Lean Lider organizowanym przez Uniwersytet Gdański i fundację Lean Education oraz nasi uczniowie byli finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki.