Branżowa szkoła I stopnia

MAGAZYNIER – LOGISTYK

Jeśli myślisz o zdobyciu praktycznego zawodu, który jednocześnie otwiera możliwości kontynuacji nauki i zdobyciu zawodu technik logistyk, to kierunek idealny dla Ciebie! Magazynier – logistyk umożliwia Ci połączenie praktycznej nauki zawodu (praktyki odbywające się w firmach branży TSL – Transport Spedycja Logistyka) ze zdobywaniem wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu zawodowego. Na tym kierunku zdobędziesz szybko wymarzony zawód!

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

Jesteśmy małą szkołą, ale mocno zżytą i przyjazną dla siebie. Ucząca kadra jest otwarta na potrzeby ucznia, wyrozumiała i niewątpliwie doświadczona w nauczaniu logistyki. Nasza szkoła współpracuje z poznańskimi uczelniami i jako jedyna w Poznaniu jest szkołą partnerską Wyższej Szkoły Logistyki z którą współpracujemy od wielu lat, uczestnicząc w konferencjach, wycieczkach do firm logistycznych i wielu innych inicjatywach.

Szkoła ma też wiele sukcesów w ogólnopolskich konkursach związanych z logistyką. Współpracujemy z wieloma przedsiębiorstwami logistycznymi. Warto nas wybrać, by złapać bakcyla do pracy w tym zawodzie!

FOTOGRAF

Fotograf jest zawodem zajmującym się rejestrowaniem, obróbką, powielaniem i publikowaniem obrazów. Wykonuje zdjęcia do dokumentów, okolicznościowe, portretowe, reklamowe czy reportażowe. Fotograf może prowadzić własną działalność gospodarczą, pracować w firmie fotograficznej lub w instytucjach wykorzystujących fotografię w swojej działalności. Są to agencje reklamowe, studia fotograficzne telewizyjne i filmowe, redakcje prasowe.

Szkoła zapewnia pełne zaplecze techniczne do nauki zawodu. W nowoczesnej pracowni komputerowej nauczysz się cyfrowej obróbki zdjęć, projektowania grafiki, animacji, montażu filmu itp. Będziesz miał możliwość opanować obsługę sprzętu fotograficznego i filmowego.

Interesujesz się fotografią, ciekawi Cię praca w studiu telewizyjnych i filmowych, jesteś kreatywny?

Zostań wykwalifikowanym fotografem!

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE

Mechanik samochodowy to specjalista zajmujący się naprawą aut, ale nie tylko. Może też dokonywać niezbędnych regulacji w pojeździe, kontrolować jego stan techniczny, a także stopień zużycia podzespołów i układów.

Każdy, kto jest szczęśliwym posiadaczem samochodu osobowego dobrze zna ten lęk, gdy coś zepsuje się w jego cacku i musi odwiedzić zakład samochodowy. Najlepiej mają się szczęśliwcy, którzy mogą pochwalić się znajomością tajników tego zawodu.

Mechanicy oprócz osobówek mogą też naprawiać autobusy, jednoślady, ciągniki, maszyny rolnicze i inne wehikuły.

Uczący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku jest bardzo duże.

Osiągnięte w procesie kształcenia kwalifikacje zawodowe, umożliwią mechanikowi  prowadzenie działalności gospodarczej oraz podejmowanie pracy między innymi w:

• stacjach obsługi pojazdów samochodowych,
  • zakładach produkcyjnych i naprawczych,
  • salonach sprzedaży samochodów i instytucjach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi,
  • przedsiębiorstwach transportu samochodowego,
  • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji,
  • firmach zajmujących się likwidacją i recyklingiem pojazdów samochodowych.

Język obcy: język angielski.

ELEKTRONIK

Absolwent będzie mógł pracować w zakładach branży elektronicznej, motoryzacyjnej, serwisowej, produkcyjnej, w zakładach montażowych lub usługowych, a także w innych firmach eksploatujących urządzenia i sprzęt elektroniczny, w laboratoriach badawczych, punktach i warsztatach naprawczych.

Będziesz pracował indywidualnie lub zespołowo, ale tylko sporadycznie.

Praca na tym stanowisku wymaga dużej samodzielności, wiąże się ze stałym grafikiem,  odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych, laboratoriach.

Nauka trwa 3 lata. Jeśli pragniesz szybko zarabiać pieniądze, lubisz pracę przy różnego typu urządzeniach i maszynach, posiadasz zdolności manualne – podejmij naukę w naszej szkole.